Agnes Bondelid

Kommunikationskoordinator (föräldraledig)
agnes.bondelid@fores.se

Andreas Bergström

Vice VD
Programchef för Ekonomiska reformer
andreas.bergstrom@fores.se
0730-88 52 65

Anna Halla

Utvecklingsstrateg och HR-ansvarig
anna.halla@fores.se
0730-88 52 66

Linda Jacobsson

Projektledare för Migrationsinfo.se (föräldraledig)
linda.jacobsson@fores.se

Lovisa Källmark

Assisterande programchef för
Klimat och miljö
lovisa.kallmark@fores.se

Markus Larsson

Programchef för Klimat och miljö
markus.larsson@fores.se

Minna Ljunggren

Programchef för Migration och integration
minna.ljunggren@fore.se

Oskar Adenfelt

Projektledare Migration och integration
oskar.adenfelt@fores.se

Rikard Linde

Programchef för Digitala samhället
rikard.linde@fores.se
0733-127 100

Robert Englund

Vik. kommunikationskoordinator
robert.englund@fores.se

Tove Mellgren

Samordnare för Fores Hela Sverige
tove.mellgren@fores.se
070-34 79 990

Ulrika Stavlöt

Forskningsledare
ulrika.stavlot@fores.se
0730-88 52 64

Erik Huss

Kommunikatör för klimatprogrammet och 2030-sekretariatet
erik.huss@fores.se
0725-66 15 70


Praktikanter

Amalia Broomé

Praktikant, 2030-sekretariatet
amalia.broome@fores.se

Emilia Bergius

Praktikant, Klimat och miljö
emilia.bergius@fores.se

Matilda Hjalte

Praktikant, Ekonomiska reformer och entreprenörskap
matilda.hjalte@fores.se

Sabina Hedbäck

Praktikant, Migration och integration
sabina.hedback@fores.se

Robin Vetter

Praktikant, Digitala samhället
robin.vetter@fores.se