Agnes Bondelid

Kommunikationskoordinator (föräldraledig)
agnes.bondelid@fores.se

Andreas Bergström

Vice vd
Programchef för Ekonomiska reformer
andreas.bergstrom@fores.se
0730-88 52 65

Anna Halla

Utvecklingsstrateg och HR-ansvarig
anna.halla@fores.se
0730-88 52 66

Erik Huss

Kommunikatör för Fores klimatprogram och 2030-sekretariatet
erik.huss@fores.se

Gunilla Sandin

Projektsamordnare på 2030-sekretariatet
gunilla.sandin@fores.se

Lars Calmfors

Vetenskaplig rådgivare
lars.calmfors@iies.su.se

Lovisa Källmark

Assisterande programchef för
Klimat och miljö (Tjänsledig)
lovisa.kallmark@fores.se

Markus Larsson

Programchef för Klimat och miljö
markus.larsson@fores.se

Mathias Fridahl

Klimatpolitisk analytiker
mathias.fridahl@fores.se

Minna Ljunggren

Programchef för Migration och integration
minna.ljunggren@fores.se

Oskar Adenfelt

Projektledare Migration och integration
oskar.adenfelt@fores.se

Robin Vetter

Assisterande programchef, Digitala samhället
robin.vetter@fores.se

Stefan Larsson

Forskare och programchef, Digitala samhället
stefan.larsson@fores.se

Tove Hovemyr

Redaktör för migrationsinfo.se och kommunikatör för Fores migrationsprogram
tove.hovemyr@fores.se

Tove Mellgren

Samordnare för Fores Hela Sverige
tove.mellgren@fores.se
070-34 79 990