Agnes Bondelid

Kommunikationsansvarig
agnes.bondelid@fores.se
0707-34 38 78

Andreas Bergström

Vice vd
Programchef för Ekonomiska reformer
andreas.bergstrom@fores.se
0730-88 52 65

Anna Halla

Utvecklingsstrateg och HR-ansvarig
anna.halla@fores.se
0730-88 52 66

Anna Lindén

Projektledare för Beteendeområdet
2030-sekretariatet
anna.linden@fores.se
0707-53 62 74

Elias Rosell

Research Coordinator
Fores i Bryssel
Elias.Rosell@fores.se

Erik Huss

Kommunikatör
Klimat och 2030-sekretariatet
erik.huss@fores.se

Hedvig Heijne

Projektledare för Klimatdriven migration
Migration och integration

hedvig.heijne@fores.se

Jakob Lagercrantz

Grundare av 2030-sekretariatet
jakob@equest.se

Jonas Andersson Schwarz

Vikarierande programchef
Digitala samhället
jonas.andersson.schwarz@fores.se

Lars Calmfors

Vetenskaplig rådgivare
lars.calmfors@iies.su.se

Lena Holmestig

Samordnare
Fores Hela Sverige

lena.holmestig@fores.se

Maria Wolrath Söderberg

Gästforskare
Klimatargumentation, retorik
maria.wolrath-soderberg@fores.se

Markus Larsson

Programchef (tjänstledig)
Klimat
markus.larsson@fores.se
0760-31 25 01

Mathias Fridahl

Klimatpolitisk analytiker
mathias.fridahl@fores.se
0765-17 59 97

Mette Kahlin McVeigh

Vikarierande programchef
Klimat
mette.kahlin.mcveigh@fores.se

Niklas Björklund

Partner Manager
2030-sekretariatet
niklas.bjorklund@fores.se

Oskar Adenfelt

Assisterande programchef
Migration och integration
oskar.adenfelt@fores.se

Robert Englund

Pressansvarig (tjänstledig)
robert.englund@fores.se

Robin Vetter

Assisterande programchef
Digitala samhället
robin.vetter@fores.se

Sara Davidsson

Assisterande programchef
Ekonomiska reformer och entreprenörskap
sara.davidsson@fores.se
0707-64 92 47

Stefan Larsson

Programchef och forskare
Digitala samhället
stefan.larsson@fores.se

Susanne Ackum

Forskare
Ekonomiska reformer och entreprenörskap
susanne.ackum@fores.se
072 -587 26 94

Therese Lindström

Programchef
Migration och integration
therese.lindstrom@fores.se

Tove Hovemyr

Redaktör migrationsinfo.se
Sakkunnig migration och integration
tove.hovemyr@fores.se
0707-22 12 94


Praktikanter

David Redebo

Praktikant
Kommunikation
david.redebo@fores.se

Emma Stadenfeldt

Praktikant
Digitala samhället
emma.stadenfeldt@fores.se

Johanna Hemberg

Praktikant
Migration och integration
johanna.hemberg@fores.se

John Hultengård

Praktikant
Migration och integration
john.hultengard@fores.se

Julia Nederberg

Praktikant
Ekonomiska reformer och entreprenörskap
julia.nederberg@fores.se

Paulina Vaughn

Praktikant
Ekonomiska reformer och entreprenörskap
paulina.vaughn@fores.se