Andreas Bergström

Vice vd
Programchef för Ekonomiska reformer
andreas.bergstrom@fores.se
0730-88 52 65

Anna Halla

Utvecklingsstrateg och HR-ansvarig
anna.halla@fores.se
0730-88 52 66

Anna Lindén

2030-sekretariatet
Projektledare för Beteendeområdet
anna.linden@fores.se

Erik Huss

Kommunikatör för Klimat och miljö samt 2030-sekretariatet
erik.huss@fores.se

Erik Liss

Forskningskoordinator, stationerad vid European Liberal Forum, Bryssel
erik.liss@fores.se
0704-34 99 41

Hedvig Heijne

Assistent, Migration och integration
hedvig.heijne@fores.se

Jakob Lagercrantz

Grundare, 2030-sekretariatet
jakob@equest.se

Lars Calmfors

Vetenskaplig rådgivare
lars.calmfors@iies.su.se

Lovisa Källmark

T.f. programchef för
Klimat och miljö
lovisa.kallmark@fores.se

Markus Larsson

Programchef för Klimat och miljö
(f.n. tjänstledig till 80 %)
markus.larsson@fores.se

Mathias Fridahl

Klimatpolitisk analytiker
mathias.fridahl@fores.se

Oskar Adenfelt

t.f. chef Migration och integration
oskar.adenfelt@fores.se

Robin Vetter

Assisterande programchef för Digitala samhället
robin.vetter@fores.se

Sara Davidsson

Assisterande programchef för Ekonomiska reformer och entreprenörskap
sara.davidsson@fores.se

Stefan Larsson

Forskare och programchef för Digitala samhället
stefan.larsson@fores.se

Susanne Ackum

Forskare
susanne.ackum@fores.se

Mer information om Susanne kommer inom kort.

Tove Hovemyr

Redaktör migrationsinfo.se och sakkunnig migration och integration
tove.hovemyr@fores.se
0707-22 12 94