Agnes Bondelid

Kommunikationskoordinator (föräldraledig)
agnes.bondelid@fores.se

Andreas Bergström

Vice VD
Programchef för Ekonomiska reformer
andreas.bergstrom@fores.se
0730-88 52 65

Anna Halla

Utvecklingsstrateg och HR-ansvarig
anna.halla@fores.se
0730-88 52 66

Erik Huss

Kommunikatör för klimatprogrammet och 2030-sekretariatet
erik.huss@fores.se
0725-66 15 70

Hanna Stenegren

Vikarierande assisterande programchef för klimat och miljö
hanna.stenegren@fores.se

Lovisa Källmark

Assisterande programchef för
Klimat och miljö (Tjänsledig)
lovisa.kallmark@fores.se

Markus Larsson

Programchef för Klimat och miljö
markus.larsson@fores.se

Mathias Fridahl

Klimatpolitisk analytiker
mathias.fridahl@fores.se

Minna Ljunggren

Programchef för Migration och integration
minna.ljunggren@fores.se

Oskar Adenfelt

Projektledare Migration och integration
oskar.adenfelt@fores.se

Robert Englund

Vik. kommunikationsansvarig, redaktör för migrationsinfo.se
robert.englund@fores.se

Robin Vetter

Programassistent, Digitala samhället
robin.vetter@fores.se

Tove Mellgren

Samordnare för Fores Hela Sverige
tove.mellgren@fores.se
070-34 79 990

Ulrika Stavlöt

Forskningsledare
ulrika.stavlot@fores.se
0730-88 52 64


Praktikanter